У Полтаві

У Полтаві "розріжуть" місцеві пам'ятки

Укрінформ
На будівлях та об’єктах Полтави, що мають архітектурну цінність, встановлять інформаційні таблички з QR-кодами, які знайомитимуть з історією споруд. 

Про це повідомляє прес-служба Полтавської ОДА. 

"На засіданні консультативної ради з питань охорони культурної спадщини в Полтавській ОДА розглянули пропозицію встановлення табличок. У проект "Історія полтавських вулиць" увійшли 22 історичні місця. Це місцеві й національні пам’ятки міста. Серед яких Біла Альтанка, Полтавський краєзнавчий музей, пам’ятники Тарасу Шевченку, коменданту Келіну, обласний архів, Полтавський музей авіації та космонавтики, будинок Бахмутського та інші", - йдеться в публікації.

Історичну інформацію писатимуть українською та англійською мовами. Також на табличках зроблять QR-коди, за допомогою яких можна буде отримати додаткові дані. Зокрема, побачити будівлю в розрізі й познайомитися з її початковим виглядом. Також на сайті розміщуватимуть відеопрезентацію 3D-моделі об’єкта.

Читайте також: Полем Полтавської битви прокладено туристичну QR-стежку

На чотирнадцяти об’єктах, які збереглися, таблички вішатимуть на стіну. У решті восьми випадках ставитимуть інформаційні стійки.

Такі таблички, досвід розміщення яких переймають у Львова, стануть не лише "приманкою" для гостей міста, а й можливістю зберегти будівлю від знищення, переконані в облдержадміністрації.

Дошки планують зробити антивандальними – з акрилу завтовшки 8 міліметрів. Текст про історичний об’єкт нанесуть з внутрішньої сторони таблички, щоб ніхто не зміг її подряпати чи пошкодити.

Для людей з обмеженими можливостями комісія розглянула варіант аудіосупроводу.

За підготовку тексту, який відповідатиме історичній дійсності, візьмуться фахівці Полтавського краєзнавчого музею.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-