В ужгородському скансені святкують річницю старовинної дерев’яної церкви

В ужгородському скансені святкують річницю старовинної дерев’яної церкви

Укрінформ
Сьогодні, 21 листопада, у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту святкують 240 років з часу зведення однієї із найстаріших дерев’яних церков із с. Шелестове. 

Про це кореспонденту Укрінформу розповіла заввідділу науково-освітньої роботи в ужгородському скансені Тетяна Сологуб-Коцан.

«Шелестівська дерев’яна церква є одним із культурних символів Закарпаття, вона була збудована в 1777 році і посвячена на честь Архангела Михаїла. Він є покровителем також і нашого музею, тому власне на честь річниці та престольного празника вирішили провести свято в музеї на честь збудування цієї церкви. У церкві сьогодні правлять святкову утреню та літургію. Церква в скансені діюча, тут є невелика громада, проводять богослужіння, хрещення та вінчання», - сказала вона.

Читайте також: Коломийський музей отримав відзнаку TripAdvisor

Як повідомила працівниця музею, Шелестівська церква унікальна тим, що збудована без жодного цвяха, це одна із небагатьох збережених донині церков лемківського типу, коли архітектурний ансамбль збудований із вивищеннями із заходу на схід: найвища дзвіниця, тоді – нава і найнижчий вівтар.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-