Унікальні артефакти давнього поселення покажуть у новому музеї Дніпра

Унікальні артефакти давнього поселення покажуть у новому музеї Дніпра

Укрінформ
Музей, експонати якого розповідатимуть про багатолітню історію Степової України, планують відкрити в Дніпрі наступного року.

Про це під час виїзної прес-конференції на території стародавнього поселення Стара Самарь повідомив директор КП "Етнографічні парки Дніпра" Дмитро Каюк, передає Дніпроград.

"Якщо основна частина знахідок, які тут відкопали археологи, раніше простоювала в шухлядах численних фондів, то тепер ми маємо у планах відкрити новий музей у Дніпрі, де всі охочі зможуть побачити сотні експонатів, знайдених тут, на місці поселення Стара Самарь та козацької фортеці", - зазначив Дмитро Каюк.

Читайте також: Археологи знайшли одну з найдавніших осель поблизу Дніпра

Раніше відкриття нового історичного музею планували на цей рік, але початок роботи закладу перенесли на 2018-й.

Дослідження Старої Самарі тривають від початку 2000-х років. За цей час було знайдено сотні різноманітних артефактів, найвідоміший із яких - товарна пломба 1524 року, яка свідчить про те, що на території сучасного Дніпра життя вирувало задовго до приходу російської цариці Катерини ІІ.

Як повідомляв Укрінформ, на території колишнього містечка Стара Самарь археологи розкопали оселю заможного пана, багату на артефакти. Вона належить приблизно до XVI-XVII ст. Серед знайденого – чимало прикрас та іноземних монет, уламки дорогого керамічного й скляного посуду.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-