На Дніпропетровщині проводять рятівні розкопки унікального кургану

На Дніпропетровщині проводять рятівні розкопки унікального кургану

Укрінформ
Учасники археологічної експедиції, яка працює в районі зони зсуву біля шахти "Тернівська", що поблизу Кривого Рогу, знайшли у кургані епохи бронзи фрагменти скелетів, залишки глиняного посуду та предметів побуту.

Про це повідомляє "5 канал".

"У Кривому Розі археологи досліджують курган епохи бронзи. Найдавнішим знайденим тут артефактам щонайменше 5,5 тис. років. Курган, де працюють археологи, розташований неподалік зони зсуву – сім років тому поблизу залізорудної шахти "Тернівська" просіла земля загальною площею 16 гектарів. Тож науковці активно працюють, щоб врятувати курганні артефакти, яким загрожує знищення через техногенні процеси", - говориться у повідомленні.

Читайте також: Німецькі археологи виявили на Буковині унікальні артефакти

За словам археолога Олександра Мельника, експедиція проводить так звані рятівні розкопки, які викликані тим, що 2010 року тут був зсув ґрунту на великій площі.

"І поступово ці зони обвалення наближуються до кургану. Курган цей відомий давно, ще з середини XIX сторіччя. Висота його первісна була до 4 метрів. Потім люди його розрівняли під городи, понизили висоту", – розповів фахівець.

До розкопок на кургані приступили ще у липні дві експедиції – місцева та столична. Це місце фахівці називають унікальним, бо дотепер воно залишалося недослідженим. Таких об'єктів у межах України залишились лічені одиниці.

Читайте також: У Данії розкрили секрети давньої фортеці вікінгів

"Представляє добу енеоліту бронзового віку. Приблизно 3,5-1 тис. років до Різдва Христова. Можливо, тут ще є пограбоване скіфське поховання, але ми ще до нього не докопалися. Ознаки є, ознаки пограбування є. Але це опускне поховання вже раннього залізного віку", – розказує співробітник інституту археології НАНУ Віталій Отрощенко.

Триватиме археологічна експедиція до кінця серпня. Всі знайдені артефакти передадуть до Криворізького історико-краєзнавчого музею.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-