Найдовшу в Україні катальпову алею висадять у Тернополі

Найдовшу в Україні катальпову алею висадять у Тернополі

Укрінформ
У Тернополі планують створити найдовшу в Україні катальпову алею завдовжки понад 1,5 км.

Про це кореспондентові Укрінформу розповів начальник управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології міськради Олег Соколовський.

"Досвід із висаджування катальпи, яке часто називають «деревом щастя», ми вже маємо. Наше місто перебуває у зоні підвищеної вологості, тому для того, щоб в деякій мірі її зменшити і затінити пішохідні території та вулиці, ми й висаджуємо катальпи, які мають великі за розмірами листки. Ці дерева добре прижилися у трьох міських парках та на багатьох прибудинкових територіях. А катальпову алею, яку фактично започаткували торік, цього року продовжимо засаджувати, і загальна довжина її сягне понад 1,5 км. Це буде найбільша в Україні катальпова алея", - зазначив Соколовський.

За його словами, створення алеї відбувається у рамках міської Програми комплексного озеленення Тернополя. Упродовж останніх років в місті вже висаджено понад 120 катальп, десятки тюльпанових дерев, каштани Бріотті з червоними квітками, червонолисті клени, червонолисті сливи Піссарді, павловнії - декоративні дерева з великими рожевими квітками.

Читайте також: Туристичні QR-коди та 3D-модель замків представлять на Тернопільщині

Переважно ці екзотичні дерева висаджено у парках, гідропарку "Топільче", скверах, біля житлових будинків.

Щодо катальпи, то вона пізньою весною вкривається гарними білими квітами із солодкуватим ванільно-жасминовим запахом. Незвичні плоди катальпи – довгі прямі стручки – трохи нагадують олівці й висять на дереві тривалий час.

До речі, єдина катальпа, що перебуває в Україні під охороною, розміщена на Тернопільщині. Це ботанічна пам’ятка природи місцевого значення "Чортківська катальпа", яка росте у райцентрі Чортків. Крона цього дерева сягає 12 метрів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-