У Львові на місці історичної аптеки відкрили музей-кондитерську

У Львові на місці історичної аптеки відкрили музей-кондитерську

Укрінформ
Інтерактивний музей "Під золотою зіркою" та кондитерську з історичною атмосферою відкрили у Львові на місці старовинної аптеки чеського підприємця Петра Міколяша.

Як пише "Щоденний Львів", саме у старому приміщенні цієї аптеки у 1853 році засвітилася перша в світі гасова лампа, яку винайшли фармацевти Ян Зег та Ігнатій Лукасевич.

"Аптеку як фармацевтичний заклад відкривати тут беззмістовно. Тому що абсолютно змінилося життя та концепція. Але ми вирішили нагадати, що це була аптека, тому на фасаді залишено це слово. А друге слово – кондитерська, тому що Міколяш торгував і шоколадом, і настоянками, і фіточаями", - пояснив власник закладу Андрій Іонов.

Читайте також: У неділю Львівщина фестивалитиме на чотирьох локаціях

Відвідувачі інтерактивного музею зможуть побачити різноманітні експонати, найціннішими з яких є відреставровані меблі, кілька аутентичних гасових ламп та два  оригінальних постери – Галицької крайової виставки 1894 року та лікерів Міколяша. А у кав'ярні частуватимуть "історичними" напоями та стравами.

Нинішній будинок на вул. Коперника,1 було зведено у стилі історизму з елементами неоренесансу у 1892 році на кошти Кароля Міколяша, сина засновника аптеки.

Відкриття музею-кондитерської є першим кроком у ревіталізації відомого за історичними переказами та світлинами у Львові пасажу Міколяша.

Фото: Leopolis.news

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-