На Харківщині відбудеться велотур фортецями XVIII століття

На Харківщині відбудеться велотур фортецями XVIII століття

1212
Ukrinform
Велотур оборонними фортецями XVIII століття вперше відбудеться у Первомайському районі Харківської області.

Про це кореспонденту Укрінформу розповів перший заступник Первомайського міського голови Антон Орєхов.

"Велотур фортецями оборонної лінії, створеної у XVIII столітті на межі Дикого поля для захисту від набігів татар, розроблений за ініціативою місцевих активістів і затверджений сесією міськради. Отже, 29 липня на старті велотуру, що відбудеться об 11:30 на площі в Первомайську, біля БК "Хімік", де буде розгорнено експозицію на тему дня з районного краєзнавчого музею, ми чекаємо до 300 гостей з усіх регіонів країни, готових зробити велознайомство з історією нашого краю", - зазначив Орєхов.

За його словами, у стародавні часи оборонна лінія завдовжки 200 км включала 16 фортець і 49 редутів.

"На сторожових баштах чергували загони вільних козаків, а також місцевих жителів, в основному, будівельників фортець, а їх за дев'ять років будівництва було щонайменше 30 тисяч. Фортеці зіграли свою роль у розвитку території, включаючи промисли, у тому числі з видобутку і вивезення солі чумацькими шляхами", - додав посадовець.

Як зазначив Орєхов, велотур включає кілька маршрутів. Найкоротший - "Тур L" (завдовжки до 40 км) - пролягає кільцевою трасою, повз Олексіївську фортецю, водосховище на річці Берека і село Сиваш. Це вотчина поміщика Лихачова, який побудував тут млин і машинний двір, та був ініціатором будівництва залізничної станції Лихачове.

Читайте також: У парку "Ніжинський" створили 29-кілометровий веломаршрут

Другий маршрут - "Тур XL" (завдовжки до 60 км) - проходитиме вздовж Олексіївської та Михайлівської фортець до Біляївки. Третій - "Тур XХL" (завдовжки 80 км) - вздовж Берецького і Краснопавлівського водосховищ повз Слобожанську фортецю та спорожнілі села-примари до Біляївки.

Велотур - безкоштовний, проходитиме асфальтовою і ґрунтовою дорогами з середнім темпом 12-15 км за годину.

"Кожен учасник повинен мати велошолом і набір інструментів на випадок ремонту. На чолі колон поїдуть маршали маршрутів, у яких будуть аптечки першої допомоги. Інші інструктори замикатимуть колони. Вже надруковано проспекти з описом пам'яток, які вручать усім учасникам", - додав Орєхов.

У міськраді розглядають можливість відкриття ще одного туристичного маршруту, пов'язаного з історією колись найбільшого у країні Перомайського комбінату "Хімпром".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-