Паломницький тур до Стамбула: святі місця й зустріч зі Вселенським Патріархом

Паломницький тур до Стамбула: святі місця й зустріч зі Вселенським Патріархом

958
Укрінформ
У Чорноморськ зі Стамбула повернулася група журналістів-паломників, яка здійснила ознайомлювальний тур християнськими святиням міста на Босфорі й зустрілася зі Вселенським Патріархом Варфоломієм у його резиденції.

Про це повідомляється в прес-релізі Асоціації судновласників України, який є в розпорядженні Укрінформу.

У рамках п'ятиденної подорожі учасники прес-туру відвідали Патріарший Храм св. Георгія Побідоносця, в якому розміщено священні реліквії християнської церкви: третина стовпа, до якого був прив'язаний Ісус Христос під час бичування, святі мощі мужів-отців церкви Іоанна Златоуста, Григорія Богослова і Василія Великого, мощі святих жон: імператриці Феофанії, Старозавітної Соломії і Всехвальної Великомучениці Ефімії.

Після закінчення Недільної літургії в храмі українські журналісти зустрілися зі Вселенським Патріархом Варфоломієм. Він із вдячністю й теплотою згадав свій візит в Україну 2008 року, який, за його словами, вирізнявся "неймовірною щедрістю і гостинністю".

"Ми поруч з вами, особливо під час випробувань, і супроводжуємо вас нашими молитвами і благословенням. Ми посилаємо вам нашу любов і турботу, кожному українцю без винятку. Ми молимося про єднання і мир в Україні і сподіваємося, що цю жахливу війну буде зупинено, що ніколи не будуть повторені помилки минулого", - зазначив Варфоломій.

У свою чергу українські журналісти вручили Вселенському Патріарху картину, яку спеціально для цієї події написав народний художник України Віктор Ковтун. Полотно присвячено зустрічі Президента України Петра Порошенка з Константинопольським Патріархом Варфоломієм, яка відбулася 10 березня 2016 року в Стамбулі.

Після зустрічі з Патріархом ігуменя Свято-Воскресенського Теплодарського жіночого монастиря Никодима ознайомила журналістів-паломників з іншими християнськими святинями Константинополя: храмом Айя-Софія, церквами Хора та Покрови Божої Матері. Учасники туру помолилися біля древніх ікон, одна з яких - Влахернської Божої Матері - належить пензлю св. Апостола Луки.

"Ми вже неодноразово проводили паломницькі тури в Стамбул і Каппадокію на поромах "Укрферрі". Наш тур святими місцями Константинополя, зустріч зі Вселенським Патріархом Варфоломієм дає надію на те, що українські паломники зацікавляться новим маршрутом. Морська подорож з Чорноморська в Стамбул дає ще одну можливість духовно та інформаційно підготуватися до зустрічей з найбільшими святинями столиці Візантії. А гостинність і привітність українських моряків протягом рейсу створює сприятливу атмосферу на шляху до древнього міста", - зазначила матушка Никодима.

За результатами паломницької подорожі в різних містах України буде проведено фотовиставки, присвячені зустрічі зі Вселенським Патріархом Варфоломієм та християнськими святинями.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-