Веломаршрут уздовж стародавньої залізниці з'явився на Балканах

Веломаршрут уздовж стародавньої залізниці з'явився на Балканах

Фото
533
Ukrinform
Між Дубровником у Хорватії і Мостар на півдні Боснії і Герцеговини відкрилася нова велосипедна траса, з якої відкриваються мальовничі пейзажі.

Вимощений 160-кілометровий трек під назвою Ciro розташовано вздовж старовинної австро-угорської залізниці. Творці припускають, що маршрут поверне туристів на території, покинуті під час Боснійської війни, повідомляє Perito-burrito.com.

Нову туристичну атракцію називають "музеєм під відкритим небом", бо вона проходить через занедбані міста й печери Ветерніци. Серед інших визначних пам'яток – Старий міст в Мостарі, руїни часів Римської імперії в Могор'єло, православний монастир Житомисліч і заповідник "Хутово Блато".

Готелі уздовж дороги облаштовано в будівлях колишніх вокзалів. Творці проекту сподіваються, що туристичний потік дозволить розвинути розташовані на маршруті невеликі міста.

Зазначається, що Ciro – частина плану з будівництва шосе від Угорщини до узбережжя Адріатичного моря, який фінансується Євросоюзом. З одного боку, проект дозволить зберегти історичну спадщину старої залізниці, а з іншого – привабить туристів і дозволить пожвавити регіон.

Залізницю, уздовж якої пролягла нова велосипедна траса, офіційно відкрила 1901 року влада Австро-Угорщини, якій тоді належали Боснія і Хорватія. Дорога з'єднувала приморський Дубровник із містами Требіньє і Чапліна в Боснії. Поїзд Ciro на паровозної тязі курсував нею до 1971 року. Тоді влада колишньої Югославії закрили всі нерентабельні залізничні лінії.

Фото: ciro.herzegovinabike.ba


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-