Ужгородська дитяча залізниця відкрила літній сезон

Ужгородська дитяча залізниця відкрила літній сезон

2313
Ukrinform
З 1 травня в Ужгороді знову запрацювала дитяча вузькоколійна залізниця. У перший рейс локомотив повели машиніст Іван Груник (начальник Львівської залізниці) та помічник машиніста Геннадій Москаль (голова Закарпатської ОДА). Саме завдяки їм унікальний дитячий об’єкт після семирічного простою вдалося відновити в серпні 2016 року. 

Про це повідомляє офіційний сайт голови Закарпатської ОДА.

"Навесні цього року паводок на Ужі підтопив колію дитячої вузькоколійки, однак, на щастя, не завдав їй шкоди. Тому літній сезон залізниця почала планово і без будь-яких ексцесів", - йдеться у повідомленні.

У свій перший цьогорічний рейс залізниця вирушила у супроводі духового оркестру, при цьому всі місця для дітей і їхніх батьків сьогодні були безкоштовними.

Ужгородську дитячу вузькоколійку почали будувати в 1945 році, а запустили в 1947-му. З тих пір вона працювала в літній сезон без перерви 62 роки. У 2009-му через брак фінансування вузькоколійку закрили, а для її відновлення знадобилося аж сім років. 

Ужгородська дитяча залізниця – найкоротша в Україні, довжина її колії становить 1,2 км. Однак для багатьох поколінь ужгородців та закарпатців вузькоколійка на березі Ужа стала одним із символів обласного центру, тому її запуск став особливою подією для всього Закарпаття.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>