ВР нарешті розглянула пропозиції з розвитку туризму в Україні

ВР нарешті розглянула пропозиції з розвитку туризму в Україні

Укрінформ
Уперше за 14 років у Верховній раді відбулося парламентське слухання щодо розвитку туристичної індустрії.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Сьогодні, 6 квітня, у Верховній Раді відбулося слухання на тему : «Розвиток туристичної індустрії як інструмент економічного розвитку і інвестиційної привабливості України». Це слухання відбулося вперше за останні 14 років. До цього Уряд не розглядав туризм як головну галузь розвитку економіки, а останні декілька років взагалі позбавив її фінансування.

Як зазначила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Клименко, туризм - це найбільший ринок світової економіки, який складає 10% світового ВВП, за даними ВТО, на долю міжнародного туризму припадає 6% загального світового експорту. Це велика перспективна галузь, а тому має розвиватися в Україні швидкими темпами, щоб ми могли прийняти туристів і забезпечити їх належним рівнем послуг.

За її словами, Україна має для цього всі можливості, необхідно лише розпочати фінансувати цю галузь. Адже всі попередні спроби з розвитку туризму в Україні були здійснені за кошти різних інвесторів та підприємців.

У свою чергу зазначимо, що представників Мінфіну на слуханні не було.

Вона також розповіла про деякі пункти стратегічного плану з розвитку туризму на 2016-2020 рр., які є пріоритетними у найближчий час:

 1. Домогтися виділення коштів із держбюджету
 2. Переглянути розподіл туристичного збору, який зараз іде у місцеві бюджети, і перенаправити їх на розвиток туризму та інфраструктури у країні
 3. Розробити та підтримати програми з місцевого розвитку туризму, для цього потрібно, щоб у кожному регіоні, органі міської ради був єдиний департамент, який відповідатиме за туризм. Уже було розроблено примірне типове положення для регіональних органів влади, щоб вони обов’язково включали спеціалістів з туризму в тих регіонах, які зацікавлені в розвитку цієї галузі.
 4. Оновити Закон «Про туризм» за європейським зразком.  А також привести у відповідність ті старі стандарти, які написані багато років тому.
 5. Забезпечити створення національної  мережі туристичних брендів, щоб створити правильний імідж нашої країни на тлі інформаційної війни. За допомогою промоції та інформаційного розповсюдження необхідно довести, що Україна безпечна країна, має величезний потенціал і буде цікава туристу. 
 6. Зробити лібералізацію візового режиму для інших країн. Адже наразі навіть країни, які мають більший ВВП, ніж Україна, не можуть легко отримати українську візу або отримують її за 180 доларів. Зараз ведеться праця над постановою Кабміну № 567, яка буде висунута найближчим часом на затвердження уряду.
 7. Сприяти покращенню інфраструктури та облаштуванню культурної спадщини.
 8. Створити інтерактивну єдину базу даних про всі туристичні об’єкти України, щоб надати змогу туристам зайти на сайт і прочитати інформацію їхньою рідною мовою.
 9. Покращити статистичну базу даних, яка наразі не відповідає сучасності і не надає чіткої інформації щодо туристичних потоків і стану туризму в країні взагалі.
 10. Упровадити ефективну систему і модель управління сферою туризму. Створити національну туристичну організацію, така, яка є в більшості європейських країн, що допомагає державі реалізовувати туристичний розвиток. Оскільки державні ресурси замалі для того щоб регулювати  весь сектор туризму. Необхідно частину функцій перекинути  на ринок, який має сем себе регулювати, щоб розвиток галузі здійснювався ефективніше. 
 11. Урегулювати усі екскурсійні бюро на державному рівні, перевірити їх роботу на якість. Адже на сьогодні професійним гідом вважають себе ті, хто володіють достатнім рівнем англійської мови.

На слуханні виступили понад 20 представників туристичної галузі, які висунули свої пропозиції щодо розвитку, покращення туризму в Україні та способи їх виконання. Зокрема було запропоновано зменшити податок для готелів та ресторанів, за європейським зразком – до 3%-12%, що допоможе нам привернути увагу туристів. Також звернути увагу на розвиток медичного туризму, покращити рівень обслуговування та стан санаторіїв та лікувальних пансіонатів.  

Також  до нас завітали представники країн-лідерів з туризму, зокрема із Туреччини, Італії, Австралії, Німеччини та інші, щоб поділитися своїм досвідом.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-