Роскомнагляд визнає, що не може заблокувати Telegram

Роскомнагляд визнає, що не може заблокувати Telegram

Укрінформ
Глава Роскомнагляду Олександр Жаров заявив, що існуюча система блокування «не чинить того впливу, який могла б надавати», але відомство, як і раніше буде намагатися блокувати IP-адреси месенджера Telegram.

Про це повідомляє ТАСС.

"Очевидно, що існуюча система блокування, яка передбачає блокування операторами зв'язку за сигнатурою IP-адреси і DNS, не робить того впливу, який мала б надавати, якщо б ми говорили про блокування. Але ми зараз говоримо про протидію поширенню забороненої інформації на території РФ ... Ми як і раніше визначаємо IP-адреси, на яких Telegram існує. Блокуємо їх ", - сказав Жаров.

Глава Роскомнагляду вважає досягненням його відомства то, що Telegram в даний час, на його думку, "завантажується повільніше".

Як відомо, претензії російської влади до Telegram виникли в 2017 році після того, як компанія відмовилася передати ФСБ ключі для дешифрування повідомлень. За це в жовтні 2017 року месенджер був оштрафований на 800 тисяч рублів, а навесні 2018 року Роскомнагляд звернувся до суду із заявою про негайне блокування Telegram в Росії. Воно було задоволено 13 квітня.

Читайте також: Журналіст Бабченко заявляє, що Facebook забанив його назавжди

З квітня 2018 року Роскомнагляд намагається заблокувати Telegram, обмеживши в Росії доступ до месенджеру. У 2019 Роскомнагляд продовжив блокування проксі-серверів для Telegram, в спробах заблокувати месенджер.

Рішення російських судів щодо Telegram юристи месенджера оскаржили в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ). Представники компанії, а також її засновник Павло Дуров неодноразово заявляли, що виконати вимогу ФСБ технічно неможливо.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-