Нова шкіра для роботів здатна відчувати порух вітру і краплі води

Нова шкіра для роботів здатна відчувати порух вітру і краплі води

1710
Ukrinform
Вчені з Китайської академії наук створили електронну шкіру, досить чутливу, щоб реєструвати зміни напрямку вітру, падіння крапель і рух мурашок.

Про це повідомляє Naked Science.

Вчені опублікували роботу про свої досягнення в журналі Science Robotics, в якій описали технологію електронної шкіри та її можливе застосування.

Фахівці продовжують покращувати зовнішній вигляд і можливості роботів — і однією з головних галузей дослідження є шкіра. Інженери робототехніки хочуть розробити електронну шкіру, схожу на людську. Вважається, що роботам майбутнього необхідно «відчувати», щоб виконувати складні, але акуратні дії. Йдеться про реакції на температуру, зауваженні змін в текстурах або обробці приємних відчуттів. Вчені з Китаю змогли зробити важливий крок у вдосконаленні чутливості електронної шкіри.

Читайте також: Робот Софія знялася для журналу Cosmopolitan

 

Нова шкіра здатна реєструвати незначні зміни у тиску і конвертувати цю інформацію в імпульси. Вчені покрили магнітні сенсори порожнистої полімерною мембраною, а потім вбудували магнітні намистини в її верхню частину. При тиску мембрана вдавлюється через що вбудовані намистини наближаються до сенсора. Отриманий опір потім відправляється на електронну схему. Схема перетворює сигнали на серію імпульсів різних частот, що відображають інтенсивність тиску, який «відчула» шкіра.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>