Вчені по-новому пояснили феномен фантомних болей

Вчені по-новому пояснили феномен фантомних болей

Укрінформ
Вчені розробили нову теорію, що пояснює походження феномену фантомних болей – ситуації, коли людина відчуває біль на місці втраченої раніше кінцівки.

Про це повідомляє Science Daily.

"Вчені із Технологічного університету Челмерс у Швеції на чолі з доктором Максом Ортізом Каталаном запропонували нову гіпотезу, яка пояснює виникнення так званих фантомних болей, які відчуваються у відсутній руці чи нозі. На думку цих вчених, нейрони, що відповідають за ампутовану кінцівку можу заплутуватися із нервовим шляхами, відповідальними за больові відчуття", - йдеться в повідомленні.

Вчені наголосили, що нейтрони ніколи не бувають бездіяльні. І у випадку ампутації кінцівки ті ділянки нервових клітин, які відповідали за сигнали від неї, можуть випадковим чином збуджуватися. Відповідно, якщо водночас із цим відбувається активізація больових нейтронів, виникає неприємне відчуття на місці відсутньої руки чи ноги.

Читайте також: Вчені заявляють, що нова вакцина здатна здолати агресивну форму раку

Дана гіпотеза базується на попередній роботі з розробки революційних методів лікування таких больових умов, які включають машинне вивчення та доповнену реальність.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-