Астрономи зафіксували сигнал з іншої галактики

Астрономи зафіксували сигнал з іншої галактики

Укрінформ
Астрономи з Ягеллонського університету в Кракові зафіксували загадкові ритмічні коливання в гамма-випромінюванні блазара Markarian 501 (Mrk 501), який розташований на відстані 456 млн світлових років від Землі.

Про це повідомляє Phys.org. 

Блазари є активними ядрами галактик з релятивістськими струменями, які направлені в бік спостерігача. Вони є особливим різновидом квазарів, в центрі яких розташовується надмасивна чорна діра.  Markarian 501 відноситься до лацертидів - потужних джерел електромагнітного випромінювання, які випромінюють радіацію у всіх діапазонах спектру.

Вчені  проаналізували дані, які були отримані в ході спостережень Mrk 501 за допомогою орбітальної обсерваторії Fermi Gamma-ray Space Telescope в період з серпня 2008 року по червень 2018 року. Вони виявили виразні квазіперіодичні коливання, що повторюються приблизно кожні 332 дні. Однак при цьому зміни в інтенсивності гамма-променів слабшали протягом останніх років.

Читайте також: На МКС стався витік повітря

Точна причина цього явища поки не зрозуміла, але, на думку дослідників, це може бути присутність в блазарі подвійної надмасивної чорної діри. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-