Україна почала отримувати дані від супутників Sentinel

Україна почала отримувати дані від супутників Sentinel

1429
Ukrinform
Україна отримала можливість отримання та зберігання даних від європейських супутників серії Sentinel, їх безплатне розповсюджуватиме в країні вже створений інформаційний хаб.

Про це заявив голова Державного космічного агентства України (ДКАУ) Павло Дегтяренко під час інформаційного дня у Києві в ході здійснення ДКАУ заходів щодо забезпечення співробітництва України з ЄС  у рамках програми дистанційного зондування Землі ЄС Copernicus, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Такий інформаційний хаб уже є в Національному центрі управління та випробувань космічних засобів, який працює при Державному космічному агентстві. Інформація від програми Copernіcus надходить саме туди. Цей хаб буде розширюватися”, - сказав він.

За словами Дегтяренка, наразі платних сервісів у цьому інформаційному хабі немає. “Усі дані, які ми безкоштовно отримуватимемо, безкоштовно будуть там доступні", - сказав він.

Співпраця з ЄС у рамках програми Copernіcus забезпечить можливості використання космічних технологій у різних сферах життєдіяльності України, зокрема в навколишньому середовищі, енергетиці, охороні здоров’я, страхуванні, туризмі, транспорті, міському та регіональному плануваннях, науці, безпеці, сільському господарстві, зміні клімату, цивільному захисті та гуманітарній допомозі.

Читайте також: У Канаді зробили прорив у створенні плаща-невидимки

Як відомо, Державне космічне агентство України та Європейська Комісія 25 травня підписали Угоду про співробітництво в галузі доступу до даних і використання даних супутників Sentinel програми Copernicus.

Європейська програма спостереження та моніторингу земної поверхні Copernicus, яка розпочалася у 2014 році, забезпечує формування величезної кількості даних, а також інформації про підсистеми Землі (земля, атмосфера, океани) та пов’язані з нею процеси (зміни клімату, надзвичайні ситуації та безпека). Дані та інформація програми Copernicus в основному надаються на безкоштовній основі, у відкритому і повному доступі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-