Гройсман привітав українських розробників із виведенням на орбіту корабля Sygnus

Гройсман привітав українських розробників із виведенням на орбіту корабля Sygnus

759
Ukrinform
Американська ракета-носій Antares, розроблена на участю України, успішно вивела на орбіту вантажний космічний корабель Sygnus.

Про це Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив у Twitter.

"Сьогодні американська ракета-носій Antares з українським першим ступенем успішно вивела на орбіту вантажний космічний корабель Sygnus. Перший ступень ракети розробило конструкторське бюро "Південне", а виготовив Південний машинобудівний завод", - написав Гройсман.

Він привітав із цим українських розробників.

Як повідомлялося, запуск ракетоносія Antares із вантажним супутником Sygnus на борту - вже дев'ята місія із доставки вантажу на Міжнародну космічну станцію. Планується, що супутник доставить на МКС понад 3,3 тонни корисного вантажу, зокрема науково-дослідницьку апаратуру та матеріали, а також провізію для екіпажу та інше обладнання.

Раніше запуск корабля планувався 20 травня, однак був перенесений через погодні умови.

Читайте також: Розроблений за участі України Antares стартував зі США до МКС

Як відомо, Antares створений американською корпорацією Orbital ATK за участю іноземних партнерів, зокрема ряду українських підприємств. Так, головна конструкція першої ступені ракети розроблена конструкторським бюро "Південне" та виготовлена на "Південному машинобудівному заводі ім. Макарова" (обидва м. Дніпро) у співпраці з українськими підприємствами "Хартрон-АРКОС" (Харків), "Хартрон-ЮКОМ" (Запоріжжя), "РАПІД" (Чернігів) та ін. Українські фахівці брали активну участь у випробуваннях Antares, які проводилися в США.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-