Премію Кабміну за розробку інноваційних технологій збільшили вдвічі

Премію Кабміну за розробку інноваційних технологій збільшили вдвічі

Укрінформ
Цього року премію Кабінету міністрів за розроблення і впровадження інноваційних технологій збільшено вдвічі - до 200 тис. грн.

Про це поінформувала міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час святкування Дня науки 18 травня, повідомляється на Урядовому порталі.

"Цьогоріч премію КМУ за розроблення і впровадження інноваційних технологій збільшено вдвічі - до 200 тис. гривень. З 17 поданих заявок конкурсний Комітет відібрав 5 найкращих робіт, авторські колективи яких отримали премії", - сказала Гриневич.

Вона наголосила, що інвестиції держави в науку зросли за два роки на 57,4% - з 5 млрд 289,4 млн до 8 млрд 326,6 млн відповідно.

"Я хотіла б подякувати нашим науковцям за працю, яку ви робите попри обставини, в яких сьогодні знаходиться наша країна. Ми робимо поступ вперед. Зокрема, інвестиції держави в науку зросли на 57,4% з 2016 до 2018 року. Тобто йдеться про зростання з 5 млрд 289,4 млн до 8 млрд 326,6 млн гривень. Цього все ще недостатньо, наше завдання дійти до рівня фінансування науки, що закладено в Закон «Про наукову і науково-технічну діяльність", – 1,7% ВВП", – сказала Гриневич.

Вона також зазначила, що зараз додатковою підтримкою для української науки є міжнародне співробітництво та участь у великих проектах.

"Ми доволі позитивно сприймаємо успіхи України в програмі "Горизонт 2020". За підсумками 404 конкурсів для 83 українських організацій-учасників програми передбачено фінансування 90 проектів у сумі 17,232 млн євро. 9 з них координуються українськими організаціями", – додала міністр.

Читайте також: Більшість новаторських ідей має втілюватись у реальні проекти - Кубів

За її словами, активну участь у програмі ЄС із досліджень та інновацій "Горизонт 2020" беруть приватні прибуткові організації (47 організацій), науково-дослідницькі організації (31 організація), заклади вищої освіти (31 організація) тощо. Індикатором бажання брати участь у програмі є загальна кількість проектних пропозиції. У період з 2014 до 2017 року 1190 українських установ та організацій подали на розгляд 915 проектних пропозицій.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-