Вчені з'ясували, що буде з Сонячною системою через 5 мільярдів років

Вчені з'ясували, що буде з Сонячною системою через 5 мільярдів років

1709
Ukrinform
Через 5 мільярдів років наша зоря вигорить, розпадеться і перетвориться на масивне кільце міжзоряного газу і пилу, яке буде випромінювати світло. Таке завершення життєвого циклу Сонця прогнозують вчені.

Про це пише DT з посиланням на The Guardian. 

Міжнародна команда вчених з'ясувала деталі смерті нашої зорі. Використовуючи нову комп'ютерну модель, вони виявили, що замість простого затухання, як раніше ввжалося, Сонце, вмираючи, перетвориться на приголомшливу планетарну туманність, яку буде видно за мільйони світолових років.

"Такі планетрані туманності - найгарніші об'єкти на небокраї. Навіть якщо Сонце стане досить тьмяною туманністю, її все одно буде видно з сусідніх галактик", - вважає професор астрофізики Університету Манчестера Альберт Зійлстра.

Сонце з багатьох точок зору пересічна зоря. Воно має середні розміри і, проіснувавши 5 мільярдів років, вже на половині життєвого шляху. Кінець наступить тоді, коли в ядрі Сонця закінчиться водень, що спричинить крах центру. Коли це станеться, ядерні реакції почнуться ззовні кори, через це Сонце розбухне до розмірів червоного гіганта, поглинувши Меркурій і Венеру.

Читайте також: Вчені з'ясували, що на Місяці могла бути вода

Але це ще не кінець історії. Вчені описали, що станеться потім. Ставши червоним гігантом, Сонце втратить близько половини своєї маси, оскільки зовнішні шари будуть здуватися зі швидкістю близько 20 кілометрів на секунду. Ядро буде швидко нагріватися і випромінювати ультрафіолетове світло і рентгенівські промені, які зовніші шари будуть ловити і перетворювати на яскраве кільце плазми. Планетарна туманність буде сяяти близько 10 тисяч років.

Попри те, що Земля може вціліти після смерті Сонця, життя на планеті загине ще за довго до того. З віком зоря буде світити все яскравіше. І за 2 мільярди років його тепла буде достатньо, щоб земні океани закипіли.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-