Вчені довели, що Уран має смердючі хмари

Вчені довели, що Уран має смердючі хмари

1448
Ukrinform
Планета Уран має хмари, які складаються з сірководню. Цей газ вирізняється неприємним запахом, схожим на запах тухлих яєць.

Як повідомляє ВВС, можлива наявність цього газу в атмосфері сьомої планети вже давно обговорювалася, але вперше була підтверджена спостереженнями з телескопа на Гаваях.

Група дослідників опублікувала свої результати в журналі Nature Astronomy.

Попри дослідження із наземних телескопів та космічного корабля "Вояджер-2", склад атмосфери Урана залишався незрозумілим.

Вчені давно гадали, чи сірководень (H₂S) або аміак (NH₃) домінують у верхівці хмар льодяного гіганта, однак у них не було чітких доказів.

Читайте також: NASA у 2025 році запустить на Місяць станцію з космонавтами

Дані були отримані за допомогою спеціального приладу - спектрометру інфрачервоного випромінювання на телескопі Північний Джеміні на вершині вулкана Мауна Кеа на Гаваях.

Виявлення сірководню на верхівках хмарах Урану, показує контраст з іншими газовими планетами-гігантами, такими як Юпітер та Сатурн. Переважна частина верхівок хмар Юпітера і Сатурна складаються з аміачного льоду.

Дослідники кажуть, що ці відмінності в атмосферному складі проливають світло на питання про утворення та історію планет.

Фото: NASA

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>