Вчені успішно випробували "протез пам'яті"

Вчені успішно випробували "протез пам'яті"

1326
Ukrinform
Американські вчені успішно випробували мозковий імплант, який посилив здатність до запам'ятовування слів в середньому на 15%.

Про це повідомляє "Українська правда".

Як зазначається, імплант, представлений науковцями з Університету Південної Каліфорнії та медцентру Уейк-Форест-Баптист, допоміг пацієнтам з нейродегенеративними захворюваннями підвищити ефективність короткочасної пам'яті на 37%.

"Уперше науковцям вдалося ідентифікувати "код" клітин мозку пацієнта (шаблон пам'яті) і, фактично, "записати" цей код, щоб покращити пам'ять. Це важливий перший крок у потенційному відновлення втрати пам'яті", – каже провідний автор дослідження, професор психології/фармакології та неврології Робер Гампсон.

Нове дослідження сфокусувалося на короткочасній пам'яті, оскільки саме вона частіше страждає при хворобі Альцгеймера, інсульті та травмах голови.

Тимчасова пам'ять – це нова і корисна інформація на короткий проміжок часу. Наприклад, де ви припаркували авто.

Медики відібрали добровольців, які взяли участь у картуванні мозку за допомогою електродів, які поміщали у різні його відділи для визначення проблемних зон.

Щоб впливати на нейрони гіпокампу, відповідальні за епізодичну пам'ять, спеціалісти використали електронну систему, в основі якої нелінійна математична модель МІМО – багатопотокова передача даних.

Спочатку вчені записали нейронні "коди" під час першої вправи. Пацієнтам показали один колір і через деякий час просили вибрати його ж із запропонованих на екрані.

Науковці аналізували дані з електродів тих учасників, які відповіли правильно, і синтезували код на основі MIMO для правильної роботи пам'яті.

Код відтворювали у пацієнтів при повторних тестах. Їхня тимчасова пам'ять покращилася на 27%.

Читайте також: Український школяр у США став чемпіоном світу з авіамоделювання

У другому тесті добровольцям показували декілька фото, а через декілька хвилин просили вказати на них через 4 чи 5 інших зображень.

Потім знову записували код правильних відповідей. Через 75 хв процедуру повторили із застосуванням коду – результат покращився на 35%.

Дослідження побудоване на більш ніж 20 роках попередніх досліджень на кодах пам'яті.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>