Львову обіцяють зарядки для електрокарів

Львову обіцяють зарядки для електрокарів "через кожні 15 хвилин" руху

Відео
Укрінформ
Львів розвиватиме інфраструктуру зарядних станцій для електромобілів. Меморандум про співпрацю щодо цього сьогодні підписали міська рада та Офіс ефективного регулювання.

Про це повідомили у прес-службі міської ради.

«22 лютого відбулось підписання Меморандуму про співробітництво з питань розвитку інфраструктури зарядних станцій для електричних транспортних засобів між Львівською міською радою та Офісом ефективного регулювання (BRDO). Після цього BRDO презентував розроблену Концепцію розвитку ринку електрозарядних станцій в Україні», - зазначили у прес-службі.

«Львів першим в Україні прийняв власну концепцію електромобільності. Цим ми поставили дуже чіткі цілі щодо екології, зокрема щодо розвитку інфраструктури для її захисту. Наступним кроком є детальні плани, які дають змогу нам досягти цих цілей. Зокрема, маємо до 2020 року скоротити на 20% викиди шкідливих речовин у повітря. Сприяти тому, щоб до 2025 року близько 20% транспорту були на електротязі, а для цього через кожних 15 хвилин пересування по місту розмістити електрозарядні станції. Також забезпечити максимальний розвиток електротранспорту», - зазначив заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.

«Зважаючи на велику частку атомної генерації в енергобалансі, електротранспорт може стати фактором зменшення енергозалежності держави, але вимагає розвитку інфраструктури. За умови ефективного регулювання, ринок зможе сприяти вирівнюванню графіку навантаження ОЕС України і дозволить покращити екологічну ситуацію за рахунок зменшення викидів в атмосферу. Розвиток сектору в Україні потребує створення законодавчої бази для ринку електрозарядних станцій, Концепція пропонує регуляторну модель для нього. Наступний крок – розпорядження Кабміну, що її впровадить», - зазначив керівник сектору «Енергетика» BRDO Олексій Оржель.

Аби розвивати Львів як місто з максимальним використанням інноваційних технологій, 5 січня року виконком міськради затвердив Концепцію розвитку електромобільності обласного центру. Вона передбачає розвиток уніфікованої інфраструктури: облаштування ЕЗС до 20% паркомісць до 2030 року, вільний доступ постачальників та споживачів електроенергії до ЕЗС, можливість купувати та продавати електроенергію в режимі онлайн, стимулювання споживачів до інклюзивної участі в ринках електричної енергії, зокрема, в частині регулювання добового графіку навантаження, прозорий порядок взаємодії операторів ЕЗС з місцевими органами влади, спрощення процедури отримання дозволів та супутніх документів.

Концепція передбачає цифровізацію процесу, користувач зможе в автоматичному режимі знайти ЕЗС, відстежити вільні паркомісця з електрозарядкою, отримати інформацію про постачальників та ціни на послуги за користування ЕЗС тощо.

Планується, що Концепція буде реалізована трьома етапами протягом 2018 - 2030 рр.

Читайте також: У найближчі 10 років очікуємо на новий тип світової енергетики - експерт

Ініціаторами регуляторної реформи є Міністерство економічного розвитку і торгівлі та Державна регуляторна служба за сприяння BRDO. Підтримку процесу надає ЄС в рамках ініціативи EU4Business/FORBIZ.

BRDO – провідний незалежний експертно-аналітичний центр з регуляторної політики в Україні, який сприяє вдосконаленню державного регулювання та поліпшенню бізнес-клімату в Україні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-