Україна посилюватиме наукову та інноваційну співпрацю з Китаєм - МОН

Україна посилюватиме наукову та інноваційну співпрацю з Китаєм - МОН

Укрінформ
Робототехніка, ІТ, нанотехнології, аерокосмічні технології – ці та інші напрями є пріоритетними для науково-технічного співробітництва України та Китаю. 

Про це розповів заступник міністра освіти і науки України Максим Стріха під час форуму «Українсько-китайське науково-технічне співробітництво», повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки.

«Китайська Народна Республіка є для нас одним із стратегічних партнерів у сфері наукової та інноваційної співпраці. Торік у Києві пройшло вже друге засідання Підкомісії з питань науково-технічного співробітництва між Урядами України та КНР, де було відібрано 10 проектів для спільного фінансування. Зараз вони успішно реалізуються. І ми вбачаємо цілу низку сфер, де наша співпраця може посилюватися: робототехніка, ІТ, нові матеріали та нанотехнології, аерокосмічні технології, захист навколишнього середовища, транспорт, науки про життя, сучасні сільськогосподарські технології. Цей перелік не є вичерпним, і ми сподіваємося, що саме завдяки нашій взаємодії у межах форуму в ньому з’являться нові позиції», – зазначив Стріха.

Заступник міністра науки і технології КНР Лі Мен підкреслив, що важливо поглиблювати співпрацю на рівні країн. Зокрема, йшлося про спільні лабораторії, обмін науковцями, технопарки високотехнологічного виробництва, вивчення досвіду інновацій на підприємствах тощо. Окремо було відзначено, що саме форум «Innovation Market», в якому беруть участь науковці з України та КНР, є чудовим шансом для кваліфікованих розробників обмінятися ідеями та започаткувати спільні проекти.

Читайте також: Уряд обіцяє підтримку інновацій для "українського прориву"

Пан Лі Мен розповів, що зараз Китай витрачає 2,11% свого ВВП на дослідження та наукову сферу. До 2025 КНР планує стати найінноваційнішою країною світу і нині робить акцент на розробки у таких сферах, як інфраструктура, інформаційні системи, квантові зв’язки.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-