Українські виші та наукові установи отримали доступ до Scopus і Web of Science

Українські виші та наукові установи отримали доступ до Scopus і Web of Science

2105
Ukrinform
Міністерство освіти і науки забезпечило підключення понад 100 українських вишів та наукових установ МОН до міжнародних наукових баз даних за кошти держбюджету. 

Зокрема, 68 закладів отримали доступ до бази Scopus, а 64 – до Web of Science, повідомляє Міністерство науки і освіти України.

«В Україні досі лише одиниці з найбільших ВНЗ могли дозволити собі доступ до цих ресурсів власним коштом. МОН вирішило змінити цю ситуацію і фінансово підтримати централізовану передплату, щоб дати змогу якомога більшій кількості вчених користуватись такими базами даних. Найпопулярнішими в науковому світі є Web of Science та Scopus, які стали не просто базами наукових видань і публікацій, а інформаційними платформами, які мають багато додаткових корисних аналітичних сервісів. Це дійсно потрібні науковцям якісні ресурси пошуку та аналізу інформації», – розповів директор департаменту науково-технічного розвитку МОН наук Дмитро Чеберкус.

Читайте також: Американець українського походження запустив IT-курси для студентів

Підключення проходило через Державну науково-технічну бібліотеку, що дозволило як гуртовому покупцеві знизити вартість передплати.

Чеберкус додав, що окрім надання доступу компанії-постачальники послуг Elsevier (Scopus) та ClarivateAnalytics (WebofScience) на прохання МОН погодилися проводити в Києві та регіонах семінари й тренінги. На них йтиметься про те, як підвищити публікаційну активність та якість наукових статей, шукати наукові видання для публікацій, планувати наукову кар‘єру. Додатково загадані компанії упорядкують в базах профілі українських вишів та наукових установ, що дозволить певною мірою підвищити їх рейтинги та видимість на світовій науковій карті.

Як повідомлялося, на цьогорічному конкурсі наукових робіт молодих учених перемогли 123 проекти, які профінансують за державний кошт.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>