Одеса впроваджує в Україні імпакт-інвестиції - ЗМІ

Одеса впроваджує в Україні імпакт-інвестиції - ЗМІ

Укрінформ
Одеса встановлює нові стандарти нової економіки, в якій один із ключових елементів - так зване перетворююче інвестування (impact investing).

Про це пише автор Impact Hub Odessa Єгор Гребенников в своєму блозі на сайті «Економічної правди».

За словами мецената, перетворююче інвестування дає відповідь на питання, куди і як вкласти кошти і отримати не тільки фінансові дивіденди, але і міцний сон, який породжується чистою совістю і виконаними зобов'язаннями.

"Ємність ринку перетворюючих інвестицій сьогодні не дуже велика навіть у світових масштабах. В межах України все ще скромніше. Можна піти второваною стежкою, звернувшись, скажімо, в один зі швейцарських фондів, що займається імпакт-інвестуванням, і обрати готові інструменти з його портфелю. Але об'єктом подібних інвестицій, швидше за все, стане соціальне підприємство, яке перебуває за тисячі кілометрів від України ", - зазначає Єгор Гребенников. Підприємець впевнений, що в Україні є багато проектів, які можуть зацікавити імпакт-інвесторів. Пошуком і розробкою нових ідей для соціального перетворення займаються в Impact Hub Odessa. Створення останнього в 2012-му, на думку Єгора Гребенникова, виглядало утопічною ідеєю. Проте, з 2012 до 2017 року бізнесмен витратив на розвиток Impact Hub і «Зеленого театру» майже 5 мільйонів доларів.

Сьогодні Impact Hub Odessa - це 1300 квадратних метрів освітнього простору, 7 регулярних програм в різних сферах, 200+ супроводжуваних соціальних проектів, 1700 публічних подій і 50 тисяч гостей на рік. "Спочатку ми просто збирали людей і організації, які вважають, що місто і країна можуть стати краще. Ми познайомили між собою проекти і професіоналів з різних сфер - і у них одразу зародилися загальні смисли, знайшлися спільні цінності і з'явилися нові ідеї. Коли концентрація соціальних стартапів перевищила позначку "один стартап на квадратний метр", - ми почали проводити презентації проектів перед бізнесменами і профільними чиновниками і запустили серію безкоштовних майстер-класів від професійних фінансистів, маркетологів, юристів, а також власників і топ-менеджерів різних бізнесів", - розповів Єгор Гребенников.

Він додав, що мінусом імпакт-інвесторів в Україні є практично нульова або навіть негативна рентабельність соціально-перетворюючих проектів. Проте, масштаб соціального ефекту з лихвою окупає очікування, як це, зокрема, сталося з проектом "Зелений театр" в Одесі.

"У 2014 році я відчув, що буде затребуваним формат великого культурно-освітнього open air майданчику і орендував покинутий чверть століття тому одеський «Зелений театр». Відновлення здавалося нескінченним і вимагало все нових вкладень... У підсумку, разом з благоустроєм, змістом і безкоштовними заходами проект обійшовся в 530 тисяч доларів. За три роки вдалося перетворити театр на комфортний суспільний простір з насиченою культурно-освітньою програмою. Ці вкладення не повернуться. Але перетворення «Зеленого театру» із зарослого звалища в місце, куди щодня прагнуть тисячі людей - відчуття на мільйон!" - вважає меценат. Він підкреслив, що в сфері імпакт-інвестування існують проекти для всіх - і для пенсіонера, і для заможних громадян.

Надалі творець Impact Hub Odessa пообіцяв більш детальніше розповісти про те, як обрати проект на свій смак і гаманець, як отримати задоволення, прибуток, новий досвід і нетворк, якщо у когось простоює нерухомість будь-якого розміру, а також як підібрати команду для проектів в сфері соціальних інновацій, якщо основна діяльність зовсім не залишає часу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-