NASA створило віртуальну екскурсію по Плутону і Харону

NASA створило віртуальну екскурсію по Плутону і Харону

Відео
2430
Ukrinform
Вчені місії New Horizons з допомогою фотографій, отриманих апаратом під час прольоту над поверхнею карликової планети, створили відео Плутона і Харона, які дозволяють розглянути всі особливості поверхні небесних тел.

Відео опублікували на сайті NASA, повідомляє "112 Україна".

"Ця драматична естакада Плутона починається над гірськими землями до південного-західу від великої площі азотної крижаної рівнини, неофіційно названої "Супутник Планітіа". Глядач спочатку проходить через західну околицю Супутника, де він межує з темною, кратерною місцевістю Ктулху Макула, з масивними гірськими хребтами, розташованими на рівнинах праворуч. Екскурсія переміщається на північ, проходячи повз міцного і розламаного високогір'я Вояджер-Терра, а потім повертається на південь по Піонер-Терре, яка показує глибокі і широкі ями. Закінчується над клинком місцевості Тартар-Дорса на далекому сході від півкулі", - описують в агентстві політ над Плутоном.

"Не менш захоплюючий політ над Хароном починається високо над півкулею. Нові обрії видно з близької відстані, потім - по глибокому широкому каньйону Сереніті Часма. Огляд пересувається на північ, проходячи через кратер Дороті Гейл і темний полярний капюшон Мордора Макули. Політ потім повертає на південь, покриваючи північну місцевість Оз-Терра, і закінчується на плоских екваторіальних рівнинах Вулкана Планум і "плавних горах" Кларка Монтеса", - йдеться в описі Харона.

Читайте також: NASA показало найпотужніший шторм у Сонячній системі

Топографічний рельєф перебільшений в два-три рази в цих фільмах, щоб підкреслити топографію: кольори поверхні Плутона і Харона також були розширені, щоб підкреслити деталі, йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, космічна станція NASA New Horizons сфотографувала Харон 14 липня 2015 року. На зображенні високого дозволу, де поєднані знімки в блакитному, червоному і інфрачервоному кольорі, зроблені приладом Ralph/Multispectral Visual Imaging Camera (MVIC), видно полярний регіон червонуватого кольору. Неофіційно його назвали Мордор Макула. Вчених довгий час хвилювала загадка червонуватого відтінку.

Фото: Скріншот з відео

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>