Британці за допомогою лазера ORION відтворили в лабораторії супернову

Британці за допомогою лазера ORION відтворили в лабораторії супернову

15520
Укрінформ
Англійські дослідники використовували найбільш інтенсивні в світі лазери, щоб вперше в лабораторних умовах уявити, як утворюється наднова. З допомогою надпотужного лазера ORION дослідники будуть вивчати процеси, що відбуваються під час спалаху.

Про це повідомляє "Популярная механика".

"На Літній науковій виставці Royal Society астрофізики з Імперського коледжу в Лондоні продемонстрували результат своїх досліджень про утворення наднових. З допомогою суперпотужного лазера ORION, розташованого в дослідницькому центрі Atomic Weapons Establishment, команда змогла відтворити властивості спалахів наднових у лабораторії. Екстремальні температури і висока щільність речовин, які виробляє лазер, дозволять дослідникам вивчати, як діє наднова під час вибуху в космосі, а також дасть уявлення про те, як утворюються частинки високої енергії і формується магнітне поле в Галактиці", - зазначається в публікації.

За словами англійських астрофізиків, завдяки новій технології їм вдасться зрозуміти деякі з найбільш потужних природних процесів, відомих людству, і, що більш важливо, вивчити походження Всесвіту.

Читайте також: SpaceX успішно запустила в космос новітній супутник зв'язку

Одне з найграндіозніших явищ у Всесвіті — спалах наднової, тобто вибух найзвичайнісінької зірки, під час якого виділяється величезна кількість енергії. Спалах наднової буває тільки раз і означає смерть зірки. Цей процес супроводжується руйнуванням всіх об'єктів, які обертаються навколо неї. Ядро зірки при цьому перетворюється на нейтронну зірку діаметром кілька кілометрів.

Фото: NASA/ESA/JHU/R. Sankrit & W. Blair

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-