ESA схвалив проект із дослідження гравітаційних хвиль

ESA схвалив проект із дослідження гравітаційних хвиль

4885
Укрінформ
Європейське космічне агентство (ESA) схвалило проект LISA (Laser Interferometer Space Antenna) щодо створення апаратів для дослідження гравітаційних хвиль. Запуск пристроїв намічений на 2034 рік.

Про це повідомляє "Популярна механіка".

«Це неймовірно — ми зможемо почути все, що відбувається в космосі», — каже старший дослідник ESA Марк МакКорейн.

За його словами, основною метою для спостережень LISA стане злиття надмасивних чорних дір. Оскільки їх зіткнення відбувається досить повільно, апарати LISA встигнуть передати інформацію на Землю, щоб астрономи могли спостерігати злиття з допомогою земних телескопів.

Проект LISA включатиме три однакові космічні апарати, що обертаються навколо Сонця на відстані 2,5 мільйона кілометрів один від одного. Вони будуть зафіксовані лазерними променями таким чином, що «складуть» у космосі фігуру трикутника.

Величезні об'єкти, як чорні діри, рухаючись в космічному просторі, утворюють гравітаційні хвилі, які, в свою чергу, розтягують і стискають просторово-часовий континуум. Супутники проекту LISA повинні будуть вивчити, як саме ці хвилі деформують простір. Щоб «зловити» гравітаційні хвилі, апарати будуть використовувати вільно падаючі маси, ізольовані від дій всіх зовнішніх і внутрішніх сил та вимірювати будь-яке можливе спотворення.

Також члени ESA дали зелене світло проекту з вивчення екзопланет — PLATO. Найближчим часом розпочнеться будівництво телескопа, а відправити пристрій в космос планується в 2026 році.

Фото: AEI/Milde Marketing/Exozet

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-