Американці навчилися опріснювати воду сонячною енергією

Американці навчилися опріснювати воду сонячною енергією

4954
Укрінформ
Розробники з Університету Райса у Х'юстоні (Техас, США) створили технологію, здатну не тільки зменшити споживання енергії під час опріснення води, але і зовсім не використовувати у процесі електроенергію.

Про це повідомляє Tehnot.

"Технологія названа NESMD (nanophotonics-enabled solar membrane distillation – дистиляція за допомогою сонячної мембрани методом нанофотоніки). Потоки гарячої і холодної води розділяються тонкою мембраною, проникною для водяної пари. Та проходить від гарячої води до холодної, при цьому солі осідають на мембрані. Це дозволяє знизити витрати енергії, оскільки вода повинна бути гарячою, а не окропом", - йдеться у повідомленні.

Для подальшого підвищення ефективності системи дослідники з Університету Райса об’єднали доступні на ринку мембрани з наночастинками, які перетворюють світло на тепло. Це означає, що сама мембрана нагрівається, тому не потрібна постійна подача гарячої води, вистачає просто сонячного світла. Таким чином, енергія потрібна тільки для насоса, проте навіть його можна живити від сонячних батарей.

Під час випробувань дослідницька група виявила, що, якщо сонячне світло зібрати за допомогою лінзи, то продуктивність системи зростає. Як заявляють розробники, така технологія може замінити існуючі опріснювачі і забезпечити прісну воду там, де це потрібно.

Як відомо, однією з проблем у багатьох регіонах нашої планети є брак прісної води. Зрозуміло, технології опріснення морської води існують, однак вони дуже енергоємні. При дистиляції майже половина енергії йде тільки на кип’ятіння води.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-