Будь-які кроки з очищення інформпростору є позитивними - експерт

Будь-які кроки з очищення інформпростору є позитивними - експерт

996
Ukrinform
НАТО і світ стримано сприйняли заборону російських соцмереж та програмного забезпечення, ця хвиля невдоволення згасає і в Україні.

Таку думку в інтерв'ю Укрінформу висловив експерт із кібербезпеки Віктор Жора.

Коментуючи указ Президента від 15 травня (про заборону російських соцмереж та сайтів), Жора сказав: «Будь-який крок, що спрямований на очищення нашого інформаційного простору від ворожої пропаганди, я розцінюю як позитивний. Я погоджуюсь із думкою окремих своїх колег, що передусім потрібно проводити роз'яснювальну роботу, інформаційну кампанію, спрямовану на те, щоб люди користувалися іншими сервісами. На жаль, ... наше суспільство не є сприйнятливим до роз'яснень..., це кропітка і тривала праця. Якщо ми хочемо якихось ефективних заходів, от так зробили - і все».

Експерт також зазначив, що з розумінням ставиться до унеможливлення будь-якого способу передачі конфіденційної інформації назовні ворожим спецслужбам.

«Щодо продуктів, які мають певне географічне походження (мається на увазі російський софт - ред.), ми повинні розуміти, що існує можливість не тільки передачі інформації з мереж українських підприємств, організацій назовні, а й отримання якогось шкідливого коду в рамках оновлення цих програмних засобів, що використовуються в наших мережах зовні. «Парус» чи бухгалтерська програма 1С, чи антивіруси відомих фірм - наводжу певні торгові марки, не маючи на увазі будь-кого конкретно.

Але якщо припустити, що їхній розробник перебуває під тиском або під безпосереднім керуванням спецслужб країни, яка вороже налаштована по відношенню до нашої, я не виключаю можливості, що в чергове оновлення, яке отримає це програмне забезпечення, буде імплантований певний шкідливий програмний код, що або зможе вивести з ладу мережі українських користувачів, або міститиме ознаки «трояна» (шкідливе програмне забезпечення - ред.), який просто в якийсь інший час завантажить іззовні інший шкідливий програмний код, який збиратиме дані, конфіденційні дані про мережу і т.д. Тобто тут сценаріїв може бути безліч. І я б виключив навіть теоретичну можливість отримання якихось оновлень, які не проходять відповідну перевірку на їх безпечність, що може якимось чином ушкодити критичну інформаційну інфраструктуру держави», - пояснив експерт.

Повний текст інтерв'ю читайте на сайті Укрінформу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>