На дні Мертвого моря знайшли сліди стародавньої катастрофи

На дні Мертвого моря знайшли сліди стародавньої катастрофи

4356
Ukrinform
Вчені з Тель-Авівського університету виявили сліди древньої екологічної катастрофи, яка була викликана людською діяльністю. Аналіз зразків, отриманих з дна Мертвого моря показав, що швидкість ерозії, яка відбувалася більше 11 тисяч років тому, не можна пояснити природними процесами.

Про це повідомляється на сайті Phys.org.

Вчені пробурили в донних відкладах моря свердловину глибиною близько 450 метрів. Аналіз вилучених кернів дозволив дослідникам реконструювати геологічні процеси, що відбуваються в останні 220 тисяч років.

Фахівці виявили сліди ерозії, які датуються періодом неолітичної революції — переходу первісних людей, які займалися полюванням і збиральництвом, до сільського господарства. На думку вчених, випас одомашнених тварин і вирубка лісів для створення сільськогосподарських угідь призвели до інтенсивного вимивання грунту і прискоренню процесів осадження мулу в Мертвому морі.

За словами дослідників, присутність у зразках великої кількості дрібнодисперсного піску не можна пояснити ерозією, викликаної тільки природними причинами.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>