Збитки від вірусу-здирника WannaCry оцінюють у мільярд доларів

Збитки від вірусу-здирника WannaCry оцінюють у мільярд доларів

1002
Укрінформ
Компанія KnowBe4, яка спеціалізується на захисті від кібератак, оцінює збиток від віруса-здирника WannaCry в мільярд доларів.

Про це повідомляє Media Sapiens.

"Експерти оцінювали збиток компаній, які постраждали від WannaCry (також відомий як WannaCrypt), враховуючи втрату даних та продуктивності, порушення бізнес-процесів та шкоду для репутації. За останніми оцінками, хакери, які поширили вірус, отримали від жертв понад 116 тисяч доларів. Всього на їх біткоін-гаманці надійшло 302 перекази", - йдеться в повідомленні.

Американська компанія McAfee, яка спеціалізується на розробці систем захисту від шкідливого програмного забезпечення, відзначила, що хакери зуміли отримати від своїх жертв відносно невелику суму.

"Можливо, головною метою хакерів було не отримання фінансової вигоди, а бажання голосно заявити про себе", - припускають аналітики McAfee.

Серед компаній, які постраждали від WannaCry, - FedEx, Renault, Nissan, іспанська телекомунікаційна компанія Telefonica, російський оператор стільникового зв'язку "Мегафон" та 48 лікарень Великобританії.

Вірус-вимагач почав поширюватися 12 травня. Він блокує комп'ютер і вимагає 300 доларів за розблокування. Десятки тисяч заражень зареєстрували у принаймні 99 країнах. Вразливими до вірусу виявилися пристрої, які працюють під операційною системою Windows. Про ранню версію вірусу WannaCrypt було відомо ще в лютому 2017 року. Компанія Microsoft у березні закрила вразливість, яку використовує вірус, та опублікувала заклик до користувачів оновити систему. Схоже, що пристрої, які були вражені WannaCrypt, не були оновлені.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-