Американський суд скасував реєстрацію дронов у FAA

Американський суд скасував реєстрацію дронов у FAA

828
Укрінформ
Федеральний окружний апеляційний суд округу Колумбія дійшов до висновку, що Федеральне управління цивільної авіації США (FAA) не має права регулювати експлуатацію авіамоделей, в тому числі мультироторних безпілотників.

Про це повідомляє N+1 з посиланням на ArsTechnica.

"Таким чином, приватні особи у США більше не зобов'язані реєструвати безпілотники в FAA", - зазначається в публікації.

Як зазначається, за останні два-три роки широке поширення цивільних мультикоптерів у деяких країнах призвело до того, що влада почала впровадження різних систем, які зобов'язують власників реєструвати безпілотники. У США покупців безпілотників зобов'язали реєструвати літальні апарати в кінці 2015 року, вимога обов'язкової реєстрації при цьому поширювалося на дрони масою від 250 грамів до 25 кілограмів. Для реєстрації необхідно вказати ім'я, домашню адресу та e-mail, а також сплатити п'ятидоларову мито. Тільки за січень 2016 року FAA зареєструвало близько 300 тисяч цивільних безпілотників.

Авіамоделіст Джон Тейлор не погодився з ухваленими FAA правилами і звернувся до суду, вважаючи, що Агентство обмежує його права і втручається в регулювання авіамоделізму, що прямо заборонено чинними нормативно-правовими актами. Суд встав на сторону Джона Тейлора і скасував реєстраційні вимоги FAA.

«Тейлор вважає, що у FAA не було права затверджувати реєстраційні правила і вимагати від нього їх виконання. Тейлор правий», — йдеться у рішенні суду.

Як зазначає ArsTechnica, у FAA залишилося кілька можливих варіантів дій. Агенство може попросити суд переглянути своє рішення, оскаржити рішення у Верховному суді США або звернутися до Конгресу для отримання повноважень регулювання у сфері авіамоделізму на законних підставах. Варто зазначити, що скасування вимог щодо реєстрації приватних безпілотників не поширюється на комерційну експлуатацію — в цьому випадку зацікавлені особи, як і раніше, зобов'язані співпрацювати з FAA.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-