Американці створили робота-суддю

Американці створили робота-суддю

1106
Ukrinform
Фахівці зі Стенфордського центру юридичної інформатики, Чиказького юридичного коледжу в Кенті і юридичного коледжу Південного Техасу створили систему на базі штучного інтелекту (ШІ), здатну передбачати результат судового процесу краще, ніж професійні юристи.

Про це повідомляє "Популярная механика".

"Щоб навчити ШІ розбиратися в юридичних колізіях, в систему завантажили базу даних Верховного суду США, яка ведеться з 1791 року. На основі її даних система вибудувала алгоритм, пророкує рішення судді, грунтуючись на 16 параметрах: галузі права, часу, відомостей про конкретного суддю тощо. В розрахунок приймаються і додаткові чинники — наприклад, відбулися усні дебати сторін", - наголошується в публікації.

Грунтуючись на історичних даних, зібраних в період з 1816 по 2015 рр. і оброблених алгоритмами машинного навчання, дослідники створили статистичну модель, яку система використовує для пошуку закономірностей між характеристиками справи і вердиктом суду. Зараз за допомогою цієї моделі ШІ правильно пророкує результат 70,2% справ з 28 тисяч, а вирішення окремих суддів система передбачила вірно в 71,9% випадків з 240 тисяч. Для порівняння, експерти-юристи вірно передбачають рішення Верховного суду тільки в 66% випадків. Стаття з описом алгоритму опублікована в журналі PLOS ONE.

Досягнення американських вчених поступається роботі їх колег з Університетського коледжу Лондона: в минулому році вони навчили ІІ передбачати рішення Європейського суду з прав людини з 79% точністю.

У минулому році в компанії IBM на базі суперкомп'ютера Watson створили штучний інтелект, здатний розпізнавати природний мову і відповідати на запитання юридичного характеру. Міжнародна юридична фірма Baker & Hostetler купила права на використання ШІ і довірила йому спілкування зі своїми клієнтами — пошук аналогічних запитів в базі даних, аналіз відповідних правових норм і підбір рекомендацій.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-