Найбільший у світі лазер успішно

Найбільший у світі лазер успішно "вистрілив"

Фото
Укрінформ
У Німеччині запустили найпотужніший у світі лазер на вільних електронах XFEL.

Як повідомляє дослідницький центр Desy, лазер виробив свій перший рентгенівський промінь.

XFEL створив лише один імпульс за секунду, однак до кінця року це значення буде збільшене до 27 тис. імпульсів упродовж секунди.

Як наголошується в повідомленні, за яскравістю виробленого випромінювання лазер значно перевершуватиме існуючі аналоги.

Фото: Desy

Лазерна установка завдовжки 3,4 км розташована в Німеччині на глибині від 6 до 38 метрів під землею. Вона генерує синхротронне випромінювання в рентгенівському діапазоні. Його випускають електрони, розігнані до релятивістської швидкості (близької до швидкості світла). Лінійний прискорювач довжиною 2,1 кілометра розганяє електрони, які потрапляють в тунель, де знаходяться понад 17 тисяч магнітів. З них складаються ондулятори - пристрої, що створюють змінне в просторі поперечне магнітне поле. Часточки, що рухаються в ньому, починають коливатися й випускають високоенергетичні фотони. Останні об'єднуються в пучок рентгенівських променів, енергія яких посилюється у міру проходження електрона вздовж ондулятора.

Міжнародний проект по створенню в Європі найбільшого в світі лазера на вільних електронах працює з 2002 року. Найпотужніший у світі лазер призначений для спостереження за ходом хімічних реакцій.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-