Google змінить алгоритм пошуку для боротьби з фейковими новинами

Google змінить алгоритм пошуку для боротьби з фейковими новинами

Укрінформ
Інтернет-пошуковик Google змінить свій алгоритм так, щоб виключати з результатів пошуку посилання на фейкові новини та екстремістські висловлювання.

Про це повідомила компанія в своєму блозі.

Як йдеться в заяві, алгоритм буде змінено для протидії групам, які використовують нечесні прийоми оптимізації пошуку.

"Наші алгоритми завжди намагалися "обдурити" люди або системи, щоб їх сайти виявлялися як можна вище у виведенні результатів пошуку - вони використовували "ферми" низькоякісного контенту, прихований текст і інші недобросовісні прийоми", - йдеться в заяві компанії.

Частина змін стосуватиметься інструкцій для оцінувачів алгоритмів - живих співробітників компанії, які регулярно оцінюють якість роботи пошукача. Тепер від них вимагатимуть позначати в результатах пошуку образливі матеріали, сайти з спростованими теоріями змови і просто недостовірною інформацією.

Також зміниться кількість факторів, на які зважає пошуковик, визначаючи черговість виходу на сторінку результатів пошуку. Зараз пошуковик враховує більше 100 таких факторів - від свіжості інформації на сайті до того, як часто шукане словосполучення з'являється на знайденій сторінці.

Тепер більш авторитетні джерела інформації завжди будуть з'являтися ближче до вершини списку результатів пошуку, а ті, які вважаються неавторитетными - вирушати в самий низ.

Як говориться в прес-релізі Google, це зроблено для того, щоб уникнути інцидентів на кшталт торішнього, коли компанія потрапила під шквал критики після того як з'ясувалося, що її пошуковик "заперечує Голокост". На запит "Як відбувся Голокост?" в топ результатів виводилися сайти зі статтями, які заперечують злочин нацистів.

Вже в нинішньому році виявилося, що пошуковик дає дивні відповіді на запити "планує Обама переворот?" і "хто винайшов сходи?". У відповідь на ці запити пошуковик до недавнього часу показував фактбокси з твердженнями, що Барак Обама планує здійснити комуністичний переворот в США і що сходи були винайдені в 1948 році.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-