У Х'юстоні відкриють музей програми NASA-Аполлон

У Х'юстоні відкриють музей програми NASA-Аполлон

1206
Ukrinform
До 50-ї річниці висадки на Місяць одне з приміщень Центру управління польотами NASA перетворять на музей, відновивши інтер'єр, обладнання і навіть програмне забезпечення, використовуване для управління "Аполлоном-11".

Про це з посиланням на Space.com повідомляє "Популярная механика".

"21 липня 2019 роки в NASA святкуватимуть 50 років історичної висадки екіпажу "Аполлона-11" на Місяць. У пам'ять про цю подію ентузіасти вирішили реконструювати центр управління "Аполлонами" в Х'юстоні і відкрити доступ у кімнату-музей для всіх бажаючих", - зазначається в публікації.

Кімнату на третьому поверсі одного з будинків Космічного центру імені Ліндона Джонсона в Техасі реставрують, відтворивши її інтер'єр 1969 року. Тут були розташовані робочі місця фахівців, які керували польотами "Аполлонів". Потім поставили нове обладнання для контролю за стартами "Шатлів" і використовували приміщення ще 30 років, до останнього польоту шатла "Діскавері" в 1992 році, а тепер всі нові (але вже застарілі) машини приберуть, а інтер'єр відновлять за документами та фотографіями кінця шістдесятих. Кімната-музей буде відкрито для відвідувань, незважаючи на те, що в сусідніх приміщеннях розташовані діючі центри управління, в тому числі і пункт зв'язку з МКС.

Найскладніше для реконструкторів завдання — перезапуск комп'ютерів часів місячних місій. Багато програми, що використовувалися тоді, повністю втрачені, і навіть оригінальне "залізо" збереглося не повністю. Реконструктори з жалем повідомляють, що відсутні деталі доведеться замінити на більш сучасні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>