Воронеж "запоров" майже всі двигуни для ступенів Протона

Воронеж "запоров" майже всі двигуни для ступенів Протона

2599
Ukrinform
У ході перевірки на Воронезькому механічному заводі (ВМЗ) з'ясувалося, що практично весь доробок двигунів для другої і третьої ступенів російської ракети-носія "Протон" має вади.

Дані агрегати будуть перезібрані, повідомляє Naked Science.

"Фахівці Воронезького механічного заводу (ВМЗ) проведуть переробку 71 дефектного двигуна РД-0210/0211 і РД-0213/0214. Вони призначені для установки на другу і третю ступені ракети-носія "Протон-М", - про це стало відомо зі слів генерального директора підприємства "Енергомаш" Ігоря Арбузова.

Варто зазначити, що це майже весь руховий заділ для другої і третьої ступенів ракети. Значну частину робіт планується провести поточного року, однак переробку деяких агрегатів здійснять вже у 2018-му.

Нагадаємо, нещодавно двигуни РД-0210/0211 і РД-0213/0214 були відкликані на вимогу фахівців Роскосмоса. Як з'ясувалося, при паянні компонентів даних агрегатів використовували припой, який не відповідав технічної документації. Крім цього, назад на ВМЗ були відкликані двигуни РД-0110, що встановлюються на третю ступінь ракети-носія "Союз". Причиною рішення стала аварія ракети цього типу, що відбулася 1 грудня 2016 року. Тоді був втрачений космічний корабель "Прогрес МС-04", на борту якого перебували вантажі для МКС.

"Протон" є одноразовою ракетою-носієм важкого класу. На геостаціонарну орбіту вона може виводити вантажі масою до 3,3 т. За допомогою цієї ракети, зокрема, були виведені модулі для орбітальної станції "Мир" і російського сегменту Міжнародної космічної станції.

Фото: Роскосмос

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>