NASA дає $40 мільйонів на першу місію з дослідження "зоряного пилу"

NASA дає $40 мільйонів на першу місію з дослідження "зоряного пилу"

1142
Ukrinform
NASA обрало обсерваторію Galactic/Extragalactic ULDB Spectroscopic Terahertz Observatory (GUSTO) для проведення місії, мета якої — перше повноцінне дослідження "міжзоряного середовища".

Про це повідомляє "Популярная механика".

"Місію GUSTO, яка обійдеться в $40 мільйонів, очолив професор астрономії Університету Арізони Крістофер Волкер, команда якого в 2021 році запустить над Антарктидою повітряну кулю Ultralong-Duration, оснащену телескопом, здатним виявляти спектральні викиди вуглецю, кисню та азоту. Це обладнання дозволить дослідній групі вивчити і скласти карту частин Чумацького Шляху і Великої Магелланової Хмари", - вказується в повідомленні.

За словами Пола Херца, директора відділення астрофізичних досліджень у дирекції наукових місій у Вашингтоні, місія забезпечить перше розширене вивчення всіх фаз життєвого циклу зірок, від утворення молекулярних хмар і зародження до еволюції і повторного ініціювання циклу. Це допоможе вченим краще зрозуміти умови, які в кінцевому підсумку призводять до формування нових світил.

«Якщо ми хочемо зрозуміти, звідки ми прийшли, то нам у першу чергу потрібно зрозуміти міжзоряну середу», - говорить Волкер, і це неспроста: 4,6 мільярда років тому наша планета теж скоріше всього була частиною міжзоряного середовища.

Очікується, що місія почнеться в грудні 2021 року зі станції Макмердо в Антарктиді. Там вона триватиме до 170 днів, залежно від погоди. Повітряна куля буде літати на висоті 33,5 і 36,6 км, що дозволить дослідникам уникати водяних парів у атмосфері, які могли б ускладнити огляд. У грудні 2016 року група вже запустила Stratospheric Terahertz Observatory, попередницю GUSTO, яка протягом трьох тижнів пролетіла над Антарктидою.

Космічні об'єкти — зірки, чорні діри, галактики тощо привертають все більше уваги вчених, але ось міжзоряне середовище, здавалося б, дуже просте. Воно становить близько 15% від загальної маси Чумацького Шляху, при цьому 99% - це вільно плаваючий газ (в основному водень і гелій), при цьому його щільність на кубічний сантиметр дуже і дуже невелика.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>