Українець сконструював сонячну станцію

Українець сконструював сонячну станцію

Укрінформ
У Миргороді Полтавської області фізик придумав і втілив у життя проект сонячної станції.

Найбільшу в Україні приватну сонячну станцію створив конструктор Сергій Юрко, над чим він працював останні сім років, пише портал politic.kiev.ua.

«П’ятдесят вісім квадратних метрів дзеркал фокусують сонячну енергію на спеціальний пристрій, в якому за годину сто літрів води нагрівається до ста градусів, навіть узимку», – розповів Юрко.

Основна мета його домашньої сонячної станції - отримати тепло дешевше за газ. Відтак навіть за восьми градусного морозу вода у пристрої біля ста градусів. Нагріта сонцем вода збирається у великому тритонному резервуарі-акумуляторі, звідти йде до будинку. У сонячний день вода в резервуарі нагрівається до вісімдесяти-дев’яноста градусів . Для потреб житлового будинку достатньо лише однієї сонячної панелі.

Своїми напрацюваннями конструктор ділиться в інтернеті. Станція складається всього із чотирнадцяти деталей. Виготовлена із доступних матеріалів: дерева, пінополістиролу, металізованої плівки та ін. Один квадратний метр такого обладнання обійшовся винахіднику в десять євро. Сергій має надію, що його розробкою зацікавляться підприємства чи санаторії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-