Apple хоче, щоб у штаб-квартирі Campus 2 не було порогів

Apple хоче, щоб у штаб-квартирі Campus 2 не було порогів

Відео
1390
Ukrinform
Корпорація Apple з 2013 року будує в Купертіно футуристичну штаб-квартиру Apple Campus 2 - гігантське будівництво, дизайн якого розробив британський архітектор Норман Фостер на прохання Стіва Джобса.

Про це з посиланням на Reuters повідомляє "Медуза".

"Загострена любов Apple до дизайну поліпшила проект [штаб-квартири], але іноді її очікування стикалися з будівельними реаліями", - відзначає агентство.

Спочатку передбачалося, що будинок буде здано в експлуатацію в 2015 році. Але воно все ще не готове: за оцінками джерел Reuters, штаб-квартиру здадуть навесні 2017 року, а через кілька місяців у неї переїдуть співробітники Apple. Агентство поговорило з більш ніж 20 джерелами, які працювали або продовжують працювати над цим проектом, щоб дізнатися причини затримок.

Приміром, корпорація вимагала, щоб у будівлі не було порогів.

«Ми намагалися відмовитися, тому що на це треба час і гроші, а ще це роботи, яких ніхто ніколи не робив», - розповів колишній менеджер з будівництва Campus 2, додавши, що на спроби відрадити Apple пішло кілька місяців.

За словами джерела агентства, Apple пояснювала необхідність позбутися порогів так: якщо інженерам доведеться змінювати крок, входячи в будівлю штаб-квартири, вони можуть відволіктися від своєї роботи.

Крім того, корпорація вельми суворо підходила до вибору матеріалів і якістю будівництва (зазвичай при будівництві допускається похибка від трьох міліметрів; Apple вимагала, щоб похибка була набагато меншою).

"Телефони можна будувати з дуже малими похибками. Але будівлю з такою похибкою ніколи не побудуєш. Двері заклинять", - зазначив вывший архітектор будівлі.

Ще один приклад надуважного ставлення до деталей, який наводить Reuters, стосується дверних ручок. У 2015 році корпорація доручила виконавцям доробити ручки для конференц-залів та кабінетів. Через кілька місяців робочі представили менеджеру Apple готову ручку. Той покрутив її в руках і заявив, що відчуває нерівність на поверхні.

Виконавці перевірили всі розміри і не знайшли ніяких відхилень навіть на нанометровому рівні. Але Apple наполягала, що ручки не підходять. Корпорація думала над їх дизайном ще як мінімум півтора року.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-