Вчені з'ясували, як народжуються найкоштовніші алмази

Вчені з'ясували, як народжуються найкоштовніші алмази

Укрінформ
Минералоги досліджували механізм та умови зародження особливо чистих алмазів, які цінуються в світі найбільше.

Вчені Еван Сміт (Evan Smith) і його колеги змогли проаналізувати велику кількість подібних алмазів, отримавши доступ до величезного потоку дорогоцінних каменів, які проходять експертизу в Гемологічному інституті Америки (Gemological Institute of America, GIA) в Нью-Йорку, повідомляє Naked Science.

статті, опублікованій журналом Science, вони (вчені – ред.) з'ясовують, що таку комбінацію речовин могли зберегти камені, які утворилися в розплавленому матеріалі, що містить залізо, нікель, вуглець, сірку і ряд слідових речовин. Точніше кажучи – на глибині від 360 до 750 км, нижче якої тиск вже занадто великий, і силікати типу граната стають нестабільні. Реакції, які повинні розвиватися для формування алмазів і їх включень, швидше за все, проходять на глибині між 410 і 660 км. Потім вони виносяться до поверхні різкими і потужними викидами, природа яких ще невідома, – і утворюють кімберлітові трубки", - зазначається в публікації.

В цілому вчені розглянули 53 алмази, які відносяться до II типу та містять виключно малі домішки атмосферного азоту, що робить камені особливо чистими. У структурі 38 з них вдалося розглянути найдрібніші включення аморфного вуглецю, графіту, який тонким шаром покривав мікроскопічні гранули нікелево-залізного сплаву. У решти 15 каменях включення містили силикатсодержащие мінерали, такі як гранат. Крім цього, у числі домішок вчені відзначили метан і водень.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-