Вченим вперше вдалося омолодити мишей

Вченим вперше вдалося омолодити мишей

Укрінформ
Вченим вперше вдалося використовувати стовбурові клітини для "омолодження" не окремих клітин і культур, а цілих лабораторних гризунів.

Про це повідомляє Naked Science.

"Автори провели експерименти з мишами, котрі є носіями неймовірно рідкісного спадкового порушення, що викликає прогерію – передчасне старіння. За словами вчених, миші, що пройшли терапію з використанням "часткового перепрограмування" клітин в середньому жили по 24 тижні. Для порівняння, термін життя в контрольній групі мишей з прогеріею склав 18 тижнів", - вказується в статті про результати дослідження, опублікованій в журналі Cell.

Як правило, для цієї мети використовують індуковані плюрипотентні стовбурові клітини (iPSC). Їх отримують зі звичайних клітин організму, "перепрограмовуючи" їх і повертаючи в ранній стан стовбурової клітини, здатної багаторазово ділитися і розвиватися в клітини майже будь-яких тканин і органів дорослого організму. У технології такого "перепрограмування" застосовується спеціальний коктейль сигнальних білків, які активують гени. За створення методу і рецепт "перепрограммирующего коктейлю" японський біолог Сінья Яманака (Shinya Yamanaka) отримав Нобелівську премію, а самі ці білки називають "факторами Яманака".

Крім цього, експериментальні миші продемонстрували поліпшення функціонального стану серцево-судинної системи та інших органів. Аналогічні досліди на здорових мишей також показали підвищення тонусу організму, хоча говорити про збільшення терміну життя у них поки рано. За словами вчених, всі тварини поки живі, і лише час покаже, наскільки такий підхід працює на них. Якщо все піде за планом, він може бути випробуваний на людях вже років через 10.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-