NASA допоможе Хокінгу розробити супершвидкісний космічний корабель StarChip

NASA допоможе Хокінгу розробити супершвидкісний космічний корабель StarChip

Укрінформ
NASA допоможе Хокінгу з розробкою космічних кораблів StarChip, здатних переміщатися зі швидкістю, рівною 20% швидкості світла.

На заході International Electron Devices Meeting, що пройшов у Сан-Франциско минулого тижня, фахівці розповіли, що зараз опрацьовують численні сценарії захисту, повідомляє ITC.

"Перший сценарій – можна прокласти маршрут таким чином, щоб уникнути зон підвищеної радіації. Але в такому випадку час подорожі збільшиться на кілька років, що не дуже-то посприяє уповільнення фізичного зносу компонентів StarChip. Другий сценарій – екранування електроніки. Але це, швидше за все, призведе не тільки до підвищення вартості місій в цілому, але і істотно збільшить габарити і масу корабля, в результаті знизивши швидкість корабля. Останній третій сценарій – самовідновлюючі компоненти, які забезпечать кораблю потрібну довговічність і дозволять долетіти до кінцевого пункту призначення, не розсипавшись по дорозі", - зазначається в публікації.

Як вказується, даний проект передбачає відправку маленьких космічних апаратів до Альфа Центавра — найближчої до Сонця зоряної системи, віддаленої на 4,37 світлових років від Землі. Концепція StarShot передбачає запуск базового корабля, який доставить близько тисячі крихітних космічних апаратів, що працюють за принципом сонячного вітрила, на високу орбіту, а потім запустить їх один за іншим. Після цього наземні лазери сфокусируют світловий промінь на їх світлових вітрилах для прискорення окремих апаратів до цільової швидкості – 15% — 20% від швидкості світла. Сама подорож по часу повинно зайняти від 20 до 30 років, ще близько 4 років знадобиться, щоб повідомити про Землю успішне прибуття.

"Національне управління США з повітроплавання і дослідження космічного простору (NASA) приєдналося до проекту Breakthrough Starshot, анонсованого російським підприємцем Юрієм Мільнером та астрофізиком Стівеном Хокінгом в квітні цього року в рамках програми Breakthrough Initiatives", - пише The Independent.

Нагадаємо, менше місяця тому Хокінг знову висловив свої сумніви, що «людство переживе наступні 1000 років, якщо залишиться на цій тлінній планеті».

Фото: The Weather Network

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-