Під Одесою успішно випробували українські малі броньовані катери

Під Одесою успішно випробували українські малі броньовані катери

Фото
4499
Ukrinform
Катери "Аккерман" і "Бердянськ" успішно пройшли державні випробування на полігоні під Одесою.

Про це інформує прес-служба Міноборони.

Майже за рік катери подолали понад 2 тисячі морських міль, відпрацювали понад 20 бойових вправ по повітряних, морських та наземних цілях зі всіх видів озброєння. Незабаром малі броньовані артилерійські катери "Акерман" та "Бердянськ" приєднаються до сил постійної бойової готовності Військово-Морських Сил ЗС України.

"На морському полігоні поблизу Одеси катери успішно закінчили всі випробування та відправилися на пофарбування", - повідомив голова державної комісії, заступник командувача ВМС ЗС України з бойової підготовки - начальник управління бойової підготовки капітан 1 рангу Олексій Неїжпапа.

Особлива увага членів комісії приділялася роботі кормових і носових бойових модулів та апаратури навігації.

"Зокрема, в морі перевірялася швидкість ходу та маневреність катерів, можливості енергетичної установки, рульовий, якірний, швартовно-буксирний та леєрний пристрої. Крім того, перевірено дальність плавання та герметизацію зовнішнього контуру катерів", - розповів він.

За словами офіцера, під час випробувань, які відбувалися на фоні контрольного виходу та катерних тактичних навчань, катери показали дуже гарні ходові якості, безперебійну роботу систем і механізмів, а також живучість й надійність матеріальної частини.

Відповідно до плану навчань, на полігоні бойової підготовки кораблі успішно виконали артилерійські стрільби по мішенях, які імітували споруди берегової оборони та броньовану техніку, кораблі й засоби повітряного нападу умовного противника.

Стрільби виконувалися екіпажами в складі загону кораблів в рамках тактичної гри з ведення артилерійського бою з надводними кораблями умовного супротивника, а також з ведення бою з одиночним кораблем і засобами повітряного нападу, які імітували літаки і вертольоти морської авіаційної бригади.

Під час випробувань у дуельній ситуації, що була розіграна, кораблі відпрацювали завдання маскування, пошуку та виявлення морської цілі з подальшим умовним знищенням противника.

Ретельне маскування катерам забезпечували особливість конструкції корпусу, виконаної за принципом стелс-технологій, а також спеціально створена димова завіса. Застосовані засоби ускладнюють виявлення та класифікацію об’єкта, як надводного корабля. Таким чином, катерам вдавалося залишатися непоміченим і виходити на рубіж атаки.

"З входженням до складу флоту нових катерів ми отримаємо можливість навчання й тренування на них екіпажів катерів, які готуватимуться до спуску на воду. Крім цього, в найближчому майбутньому командування флоту планує закупити у підприємства-виробника стенд для розгортання на базі навчального центру в Миколаєві. До його складу увійдуть бойові модулі, системи навігації та життєзабезпечення, а також пост керування", - наголосив Неїжпапа.

Фото: Міноборони України

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>