Цукерберг розповів, як Фейсбук боротиметься з фейками

Цукерберг розповів, як Фейсбук боротиметься з фейками

Укрінформ
Творець Facebook Марк Цукерберг розповів, як соціальна мережа планує боротися з поширенням неправдивої інформації у стрічці новин.

Про це повідомляє Медуза.

Цукерберг підкреслив, що відсоток неточних повідомлень невисокий, але компанії належить багато чого зробити, щоб вирішити цю проблему.

Цукерберг описує сім основних напрямків, за якими зараз працює Facebook. Насамперед соцмережа спрощує механізм зворотного зв'язку, щоб користувачі могли легко позначити повідомлення як помилкове. На основі таких скарг спеціальний алгоритм буде намагатися сам вгадувати, які пости не відповідають дійсності.

Для додаткового контролю Facebook звернувся до процесіональних факт-чекерів — організацій, які займаються перевіркою публікацій та заяв на правдивість. Цукерберг окремо зазначив, що Facebook буде щільніше працювати з журналістами, що звертають увагу на поширення фейків.

Соціальна мережа також планує протестувати систему маркування матеріалів, на які надходили скарги: користувачі побачать попередження неподалік від посту. Буде вдосконалено механізм підбору схожих статей.

Зрештою, Facebook буде застосовувати різні види санкцій до тих, хто професійно поширює фейки, щоб заробляти на рекламі. Раніше соцмережа вже оголосила фейки забороненою інформацією в інструкції для партнерів.

Facebook опинився у центрі скандалу через поширення фейкових новин після президентських виборів у США. Висловлювалися припущення, що через відсутність контролю прихильникам Дональда Трампа вдалося вплинути на громадську думку і результат виборів.

Цукерберг назвав таку ідею «досить божевільною».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-