Fitch попередив нафтових гігантів про "загрозу" від електромобілів – FT

Fitch попередив нафтових гігантів про "загрозу" від електромобілів – FT

2288
Ukrinform
Експерти вважають, що стрімке поширення електротранспорту може змусити інвесторів панікувати і продавати акції в нафтових корпораціях.

Дедалі стрімкіше поширення автомобілів, які рухаються завдяки електромоторам і заряду в батареях може сильно нашкодити нафтовій індустрії. Тому традиційним енергетичним компаніям час готувати план дій на випадок "радикальних змін", спричинених новітніми технологіями, які наближаються швидше, ніж очікувалося.

Як повідомляє DT з посиланням на Financial Times, про це нафтові компанії попереджає авторитетна агенція Fitch у своєму звіті. "Якщо вони сховають голови у пісок і спробують вдати, що все минеться, ми вважаємо, що у них будуть дуже серйозні проблеми. Їм необхідний план дій", - сказав автор звіту і керуючий директор Fitch Алекс Гріффітс.

В звіті зауважується, що мине досить багато часу, перш ніж електромобілі почнуть становити смертельну загрозу для нафтових компаній. Однак агенція дає дуже похмурий довгостроковий прогноз для гігантів нафтового ринку, таких як Chevron, ExxonMobil, Royal Dutch Sell. Загроза для них полягає в тому, що поширення електромобілів може створити "смертельну інвестиційну спіраль", через яку знервовані власники акцій нафтових компаній почнуть продавати свої частки, підвищуючи ціну боргів. 

При цьому, Fitch вважає, що нафтовий сектор не єдиний, хто постраждає. Великі постачальники електроенергії, які спираються на спалювання викопних енергоносіїв, таких як газ чи вугілля, також ризикують зіштовхнутися з конкуренцією з боку операторів вітрових і сонячних електростанцій. Оскільки ефективні промислові електробатареї можуть вирішити їхню проблему з акумулюванням електроенергії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>