ADEX-2016: Україна представила новий бойовий модуль «Тайпан»

ADEX-2016: Україна представила новий бойовий модуль «Тайпан»

2365
Ukrinform
Україна представила на міжнародній виставці озброєнь ADEX-2016 в Азербайджані новий бойовий модуль «Тайпан» виробництва ДП «СпецТехноЕкспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром».

Про це повідомляє прес-служба концерну.

"Бойовий модуль українського виробництва встановлено на бронеавтомобіль компанії "AZCAN", що є спільним проектом Азербайджану та Канади. Унікальність бойового модуля "Тайпан" полягає у встановленій системі безлюфтових планетарних редукторів та вентильних двигунів, що забезпечують точне наведення на ціль на надмалих та високих швидкостях обертання модуля", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що "Тайпан" здійснює автоматичне наведення гармати на обрані цілі, утримує озброєння в заданому положенні незалежно від зміни положення корпусу бойового автомобіля під час руху, здійснює автоматичний супровід цілі. На модуль також встановлена система автоматичної видачі команд наведення з урахуванням метеоумов, типу снарядів, виду озброєння, кутової швидкості і дальності цілі. Система прицілювання може налаштовуватися як відповідно до лінії стволу, так і до лінії горизонту.

Наразі "Тайпан" обладнано скорострільним двоствольним кулеметом калібру 23 мм, ефективна дальність стрільби якого сягає 1,8 км. Інші модифікації бойового модуля можуть бути обладнані кулеметом калібру 7,62 мм або 12,7 мм, а також 30 мм гранатометом з окремим вертикальним приводом.

Дистанційне керування бойовим модулем здійснюється на відстані до 500 м, час автономної роботи становить 3 год. Мінімальна вага бойового модуля – 350 кг.

"Разом з нашими українськими партнерами ми в дуже короткі терміни створили бойовий модуль, технічні особливості якого повинні зацікавити українських виробників бронетехніки. Тим паче, що вся електроніка та програмне забезпечення розроблено та створено українськими фахівцями. На міжнародних ринках даний бойовий модуль складе конкуренцію в тому числі західним компаніям, що ми вже спостерігаємо в ході першого дня виставки "ADEX-2016", – зазначив директор "СпецТехноЕкспорту" Павло Барбул.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>