В Австралії випробували першого робота-пастуха

В Австралії випробували першого робота-пастуха

1340
Ukrinform
У Сіднейському університеті (Австралія) розроблений робот Swagbot – пастух, здатний долати будь-яку місцевість, збирати овець, корів і коней в групу і переганяти їх. 

Про це повідомляє видання Daily Mail Australia.

Swagbot оснащений модемом, що забезпечує зв’язок, камерою високої роздільної здатності, чотирма колісними електромоторами, що дають йому повний привід і швидкість до 15-20 кілометрів на годину на рівній місцевості. Вони ж, завдяки високому крутному моменту, роблять пристрій надзвичайно прохідним і здатним долати круті схили.

Робот здатен впоратися з вівцями, коровами і кіньми. Хоча тварини з подивом поглядають на кібернетичного пастуха, вони побоюються його наближення, що дозволяє роботу в автоматизованому режимі формувати з них щільні групи для подальшого перегону.

До кінця року робота-пастуха навчать також відстежувати хворих тварин, щоб ізолювати їх від здорових і направляти на лікування. Для цього на Swagbot планується встановити інфрачервону камеру, яка дозволить йому автоматично визначати тварин з ненормальною температурою тіла.

Фото: dailymail.co.uk

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-