Вчені з Великої Британії вивели формулу запропащення другої шкарпетки

Вчені з Великої Британії вивели формулу запропащення другої шкарпетки

3760
Укрінформ
Вчені знайшли причину однією з найбільших загадок, відкривши секрет пропажі шкарпеток при пранні.

Про це повідомляє Naked-Science.

За статистикою в Великій Британії кожен громадянин втрачає в середньому близько 1,3 носка - це приблизно 15 на рік. Легко підрахувати, що проблема ця не така вже й жартівлива: при середній тривалості життя в 81 рік людина встигає втратити 1264 пари шкарпеток, що оцінюється в суму 2528 фунтів. У масштабах всієї нації цифри виходять ще більш вражаючими - із загубленими носками економіка країни втрачає 2 млрд фунтів щорічно.

Вчені провели опитування 2000 жителів Великої Британії, а також серію глибинних інтерв'ю, з'ясувавши, що основним джерелом «витоку» шкарпеток є саме прання, в процесі якого білизна розділяється на купи відповідно до виду тканини, кольору, а також до потужності пральної машини. Шкарпетки легко потрапляють у різні купи, «розлучаються» зі своїми парами і в підсумку пропадають. Іншими варіантами можуть бути падіння за батарею при сушінні, потрапляння під ліжко та інші меблі. Врахувавши всі ці фактори, Мур і Елліс вивели формулу «індексу втрати носка» (чим цей показник вище, тим вище шанси його втратити протягом тижня): SLI = (L + C) -P * A.

Тут L позначає обсяги прання і обчислюється як добуток кількості прань в тиждень на кількість членів сім'ї. С - «складність» прання, яка виходить множенням числа використаних програм прання на число шкарпеток, що проходять через машину на тиждень. Р - відношення домашніх до прання, від 1 («не подобається прати») до 5 ( «обожнюю прання»). А - «уважність» прання, яка обчислюється як сума дій, що передують цьому процесу (застібання кишень, відвернення манжет, вивертання шкарпеток і т. д.).

Авторам вдалося знайти й інші цікаві закономірності втрати другого носка. Так, більше половини (55%) втрат припадає на яскраво забарвлені шкарпетки. У центральних графствах Великої Британії шкарпетки втрачають найчастіше - 1,64 у місяць, або майже 20 у рік. При цьому прати британці не дуже люблять: 16% опитаних відгукнулися про прання як про вимушену, але марну трату часу, а 19% постійно турбуються про те, що кольорова білизна «попливе». У середньому чоловіки перуть двічі в тиждень, жінки - тричі. При цьому 70% жінок визнали прання стресовим заняттям, тоді як серед чоловіків ця цифра склала всього 58%.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-